Logo Header
AboutHistoryScreenshotsFAQReviewsRumpelkammerDownload

Frequently Asked Questions

«Не произносил ещё нового говорящий, но он скажет его.
А другой не добавит ничего своего к словам предков и только промолвит:
„Вот, что говорили некогда предки“, — и никто не узнает, что сам он намеревался сказать.
Поступающий так — ищет гибели своей, ибо ложь это всё, и не вспомянут другие имени его.
Я говорю это согласно тому, что видел в древних текстах,
начиная с первого поколения и до нынешнего. Пережило оно прошлое.»

Размышления Хахаперрасенеба, прозванного Анху
(перевод М. А. Коростовцева)
XIX в. до н.э.

(under construction — ask your question frequently,
and next time it may appear here. Till the next time...)

Question. Стривайте, а як же свіженький наказ міністервства № 1050 від 17.09.2014 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 30.12.2005 № 774», який лежить на mon.gov.ua/ua/about-ministry/normative/2864-? Немає кредитно-модульної системи — немає і НМКД! А разом з ним індустрії виробництва НМКДлючої субстанції.

Answer. Нарешті... але хтозна, може, міністервство відмінило кредитно-модульну систему, щоб перейти на модульно-кредитну... тим часом, через бюрокретинічну інерцію, подекуди продовжують на усіляких перевірках вимагати те НМКД! Якщо у вашому закладі про нього вже забули, добре, а якщо ні — протягом перехідного періоду, про всяк випадок, і така штука не зайва. А щодо вашого права тепер казати перевіряючим «Пішли ви із своїм НМКД, його офіційно не існує!», то... хм-м...


Q. Та воно змінюється кожного року, якщо не частіше! Зараз це якось працює, а потім міністервство добавить нову чотиривимірну таблицю, поміняє місцями розділи... Марно.

A. По-перше, адаптувати вже існуючу програмку, тим більше колективно, під нову структуру дещо легше, ніж робити її «з нуля» (тонкий комплімент собі). По-друге, навіть старою версією можна сформувати потрібні таблиці і переставити їх у новому порядку. По-третє (щоб було три), існує ефект зворотнього зв'язку... раптом міністервство побачить, що люди користуються такою штукою, образиться і придумає щось настільки несподівано х∗∗∗ове, що це навіть буде цікаво...


Q. Та я вже краще буду по-старому, вручну. Тут всякі кнопки, віконця вискакують...

A. Та ви відсталий йол... ...Ні, пробачте, це занадто і не провокативно. Навпаки — насправді, якщо у вас мало НМКД та/або ви хочете по-справжньому розробити їх, щоб інші могли брати з них не тільки теми, а й темпоритм викладання дисципліни тощо, — тоді тільки така, ручна робота, принесе потрібний результат. Гордіться собою, ви створили дещо нове і живе там, де інші відмахнулись формальною структурою. Можливо, ви мали на увазі інше —


Q. Ну от я пробую — заплутаний інтерфейс, нічого не зрозуміло, раптом щось зламається... Але такий інструмент мені потрібний. Що робити?

A. Не відступайте, тут немає нічого складного. Експериментуйте. Знайдіть у своєму оточенні когось, хто вам допоможе. Завантажте файл-зразок і подивіться, які значення введені у різні поля. Запустіть заповнення і порівняйте результат із зразками у каталозі EXAMPLE. Коли ви зробите хоч один свій «справжній» НМКД, отримаєте додатковий стимул, оцінивши економію часу — звісно, скільки-то витрачено на «навчання», але це швидко окупиться. І, між іншим, фіксуйте незручності, зависання, глюки — зібравши їх докупи, надішліть нам лист; якщо бажаєте, повідомте свої контактні дані (можна псевдонім) — можливо, у наступних версіях ви побачите виправлені баги і свої ініціали у тому ж вікні About, ставши одним з авторів розвитку даної «концепції».


Q. Паршиво написаний код, кривий інтерфейс, слабка парадигма. Треба все переробити, і я знаю, як. Та що там — я уже зробив свою версію, вона в 1000h разів краща.

A. Прекрасно, розповсюджуйте її; природня конкуренція витіснить архаїчну першо(?)форму із ареалу. Також повідомте про це нам, щоб ми вам позаздрили і перестали витрачати час, розвиваючи безнадійно застарілу керосинову лампу :)


Q. Так вже давно є програма, яка все це робить — ось тут: http://abc.xyz.org! Треба було в Google подивитись, перш ніж кидатись конструювати велосипед!

A. Нам теж смішно. Ні, справді. Це ж чудово — значить, така автоматизація не є галюцинацією, коли її побачили кілька людей... Ви працюйте з тим, що краще.


Q. Почему интерфейс полностью на украинском/английском языке? Где русская версия? Путин, конечно, ху∗ло, но...

A. Вряд ли она появится в Украине, т.к. программка «заточена» под структуру НМКД, порождённого местным МОН, а выяснять, как (структура таблиц, последовательность разделов и пр.) там в других странах, стонущих под игом аналогичной дряни, без дополнительной мотивации — что-то не хочется. Кстати, локализацией можете заняться лично вы, хотя, наверное, проще написать такое же для России/страны X «с чистого листа» — так и повод для гордости посущественнее :) А если вы из Украины, то перепишите-ка надписи по-русски и посмотрите, как будет рябить в глазах их смесь с украинскими названиями дисциплин/тем, фамилиями... Іноді это навіть можно читати и непогано понимать, але внезапно припиниться везение, а когда намагатиметесь озвучить, то язык (і сознание) швидко устанет...


Q. Якісь дурні запитання у цьому списку. Ви, мабуть, самі їх всі придумали, щоб виставити себе у кращому світлі?

A. Що за дурня? Не всі. Особливо друге (і частково четверте) запитання реальні. Буде більше, коли ви почнете їх задавати! Хоча вірно, справжніх якось мало. Ось іще два, театралізовані (мелодраматична констатація і апатичне твердження):


Q. (істерично, із сльозами на очах) Щоб ви здохли, виродки!.. Я скористався такою програмкою, і все було в порядку. Але потім я побачив навколо купу колег, які заповнюють кляте НМКД вручну, і спробував допомогти їм, намагався переконати автоматизувати той процес, щоб вони теж зекономили час, не мучилися та не сушили мізки. Тоді вони образилися, стали моїми ворогами на все життя, запідозрили у шахрайстві та залицянні, дивляться як на багно... Раптом взагалі все якось викривилось, перетворилось на гівно 24/7!!! Це ваша програмка, вона проклята!

A. (поправляючи окуляри) Ні, ви спостерігали очікувану реакцію № L4996998/1. Пробачте, маленька незручність. Можливо, ті люди вже звикли робити це по-своєму, і не бажають витрачати час на якусь там програму. Підійдіть до них, обніміть і посміхніться синхронно, поки не пізно... це легше, ніж здається, ніякі відомі закони фізики цьому не завадять. У подальшому — не треба наполягати на використанні даної або іншої утіліти, примушувати когось, погрожувати :) Просто покажіть, як вона працює, продемонструйте, скільки часу можна зберегти. Sapienti sat!

(схрестивши руки, із презирством) Та не скигли, що полохливі барани з неперевершено солідними мордами й примхливі кізочки з майстерно заплаканими очима відкусили шматок твоїх «мрій», перетравили, виділили й побігли далі, — не скигли, а краще вбий їх. А потім себе. Хіба світ, у якому таке трапилось, може бути реальним? Мабуть, він лише ввижається тобі уві сні. Отож; вбий їх — про всяк випадок, вони ж такі справжні, очисти своє марення від людиноподібного слизу, — а потім і себе зроби мертвим. Саме ти, гівнюче, зіпсував цей світ, він став неправильний, так що твоя смерть просто закінчить його, відсіче хвору гілку від дерева буття. Вбий себе нахрін... а ми ще трошки почекаємо, порахуємо, скільки вас таких попадає гнилицями у ніщо. (нахилившись уперед, плює в обличчя)


Q. (стомлено закриваючи двері) Усе це порожні балачки — про НМКД і т.д, насправді нікому воно не потрібне. Йдіть геть, не заважайте працювати.

A. (навздогін у тишу) Точно. Тепер у вас (потенційно) з'явиться час на розмови непорожні. Правда?

Copyright © 2014–2021 Sunkware
Style:  NightWinterSea
VisitIPs is 👁watching👁 you⟩